گوسفندان نژاد قشقایی از نژاد گوشتی در ایران هستند و در شرایط سخت هم زندگی میکنند، این دسته میتوانند در شرایط محیطی دشوار هم زندگی کنند و کیفیت گوشت بالایی دارند که میتوان به عنوان یکی از با کیفیت ترین گوشت های گوسفند در ایران برشمرد.
قیمت این نژاد هم مانند سایر نژاد های گوسفند امسال افزایش داشته است، اما اگر قصد خرید گوسفند زنده در تهران را دارید مجموعه ایران شیپ بهترین نژاد های گوسفندان را با قیمت مصوب سازمان دامپروری ارائه خواهد کرد.
قوچ های نژاد قشقایی بسیار قدرتمند هستند و بسیاری از دامداران اقدام به خرید این قوچ ها به منظور تولید بره های سالم میکنند، همچنین قوچ های نژاد به دلیل گوشتی بودن برای ذبح و تولید گوشت هم استفاده میشوند.
میش های این نژاد کیفیت گوشت بسیار بالایی دارد که باعث معروفیت گوشت میش های این نژاد در میان همه شده است، بره های متولد شده از این میش ها بسیار قدرتمند هستند و انکان ابتلا به بیماری های مختلف در آنها کم است.
همانطور که به دفعات اشاره داشتیم بره های این نژاد دارای محبوبیت بالایی هستند و میتوانند در شرایط زندگی سخت هم وزن گیری کنند، دامدارانی که این بره ها را خریداری میکنند به سود بالایی دست پیدا خواهند کرد.