logo
درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)
 

 
[-]
آخرین ارسالی ها
طراحی انواع سقف کاذب
شروع کننده:kohanpishe آخرین ارسال توسط:kohanpishe پاسخ ها:0 معرفی وب سایتها و وبلاگها مشاهده:21 زمان:۳۱-۳-۱۳۹۷
دستگاه چاپ بنر
شروع کننده:kohanpishe آخرین ارسال توسط:kohanpishe پاسخ ها:0 معرفی وب سایتها و وبلاگها مشاهده:16 زمان:۳۱-۳-۱۳۹۷
خرید اینترنتی کتاب - کتاب درسی - کتاب کمک آموزشی
شروع کننده:kohanpishe آخرین ارسال توسط:kohanpishe پاسخ ها:0 معرفی وب سایتها و وبلاگها مشاهده:14 زمان:۳۱-۳-۱۳۹۷
روش ساخت تابلو
شروع کننده:panel123 آخرین ارسال توسط:panel123 پاسخ ها:0 مباحث متفرقه مشاهده:25 زمان:۳۰-۳-۱۳۹۷
مدارک لازم برای ثبت شرکت سرمایه گذاری
شروع کننده:kara sabt آخرین ارسال توسط:kara sabt پاسخ ها:0 گفتگوي آزاد مشاهده:27 زمان:۳۰-۳-۱۳۹۷
فواید ثبت علامت تجاری چیست
شروع کننده:nikregister آخرین ارسال توسط:nikregister پاسخ ها:0 گفتگوي آزاد مشاهده:25 زمان:۳۰-۳-۱۳۹۷
فروشگاه اینترنتی کودک دانا
شروع کننده:koodakdana آخرین ارسال توسط:koodakdana پاسخ ها:0 معرفی وب سایتها و وبلاگها مشاهده:16 زمان:۳۰-۳-۱۳۹۷
تست : آیا حس می‌کنید دوست داشتنی نیستید ؟
شروع کننده:akhbarejazab آخرین ارسال توسط:akhbarejazab پاسخ ها:0 گفتگوي آزاد مشاهده:20 زمان:۳۰-۳-۱۳۹۷
انتخاب صندلی اداری مناسب
شروع کننده:bahare44 آخرین ارسال توسط:noth50 پاسخ ها:1 گفتگوي آزاد مشاهده:165 زمان:۲۹-۳-۱۳۹۷
اصلاح طرح لبخند
شروع کننده:taze آخرین ارسال توسط:elahe098 پاسخ ها:1 مباحث متفرقه مشاهده:125 زمان:۲۹-۳-۱۳۹۷
Plugin By Hamed


ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
شیوه بازی «فوتبال»
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۰۳ صبح
ارسال: #1
Smile شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=

شیوه بازی


شیوه ی بازی نحوه ی استقرار تیم در زمین است، تیمی که آماده است تا nclick=alert(this.title);>تاکتیک از قبل انتخاب شده ی خود را پیاده کند. اگر تیمی مناسب با شیوه ی بازی خود ، فوتبالیست های مناسبی در زمین قرار ندهد ، هرگز نتیجه ی دلخواه را به دست نخواهد آورد.
به عکس، بعضی تیم ها که روش بازی مطلوبی ندارند، این نقیصه را با استعداد بازیکنان خود جبران می کنند. بنابراین، شیوه ی بازی تنها مشکل گشای فوتبال نیست، زیرا متناسب با روش ها، سلیقه ها و فرضیات جدیدی که در nclick=alert(this.title);>اروپا ، nclick=alert(this.title);>آمریکای جنوبی یا جاهای دیگر ارائه می شوند، تغییر می کند.
متناسب با شیوه ی بازی انتخابی جای بازیکنان تیم در زمین و نیز مسئولیت هایشان فرق می کند. برای یک nclick=alert(this.title);>مربی، شیوه ی بازی موضوعی جالب توجه است که در مورد نحوه ی اجرای آن در زمین باید فکر کند. شیوه ی بازی نباید به طور خشک اجرا شود. در حقیقت یک تیم متناسب با ویژگی های بازیکنان خود و با توجه به دلیلی ساده، می تواند شیوه ی بازی خود را انتخاب کند.


تاثیر شیوه ی بازی در نمایش فوتبال


چنان چه شما با توسل به حمله ای شدید (با افزایش تعداد مهاجمان) تحولی در بازی ایجاد کنید یا بالعکس ، در این صورت کیفیت بازی یکسان نخواهد بود. اما این را هم توجه داشته باشید که همه چیز بستگی به خصوصیات بازیکنان دارد.
علاوه بر هیاهوهای معمول در مورد فوتبال که توسط متخصصان توپ گرد ایجاد می شود ، شیوه ی بازی نیز بحث های زیادی را برانگیخته است.
موقعیت یک روش جدید بازی زمینی، تا زمانی که روش دیگری آن را رد نکرده است، ظاهرا بهترین است. افراط در شیوه ی بازی خطرناک است، زیرا فوتبالیست ها را تحت فشار قرار می دهد و آن ها جهت نمایش استعدادهای خود در زمین آزادی و اختیار نخواهند داشت. تاثیر شیوه ی بازی قطعی است، به عنوان مثال، شیوه ی کاتناچیو (catenaccio) در ایتالیا ثابت می کند که مقاصد دفاعی می تواند بر مقاصد تهاجمی اولویت داشته باشند ، در این صورت نه تنها سودمندی خود را از دست نمی دهد، بلکه برعکس تاثیر هم دارد.
درک شیوه ی بازی به وسیله ی بازیکنان ، بازی فوتبال را روان می کند. تیمی که در زمین و در برابر حریف خوب سازماندهی شده باشد، به لطف nclick=alert(this.title);>جا گیری خوب کمتر دویده و روشن بینی خود را نیز حفظ می کند. از قدیم نمایش استعداد بازیکن و شیوه ی بازی با یکدیگر تفاهم نداشته اند. بجز برزیلی ها و بعضی فوتبالیست های دیگر، نیاز به کسب نتیجه ی مطلوب اغلب تیم ها را تحت فشار قرار می دهد و آن ها را مجبور می کند که بیشتر به حفظ نتیجه فکر کنند تا گل زدن .


شیوه ی بازی و چند توصیه • هرگز چند نفری به یک بازیکن حریف حمله نکنید ، زیرا سازمان تیم خود را به هم خواهید زد .
 • هنگامی که حریف شما را دریبل می زند ، یا در درگیری انفرادی مغلوب او می شوید ، بی کار نمانید و سریع به جای اصلی خود بر گردید .
 • از دخالت در کار یار دیگر خودداری کنید ، مگر این که فشار حریف زیاد باشد ( به عنوان مثال ، هنگامی که حریف از او عبور می کند ) .
 • چنان چه در دقایق آخر بازی در پی جبران گل خورده هستید ، پس نباید عجله کنید . همیشه اصول شیوه بازی خود را رعایت کنید .
 • شیوه بازی ، شما را از انجام آزادانه یک حرکت منع نمی کند ، به شرطی که ابتکار خود را در خدمت تیم قرار دهید .
EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۰۵ صبح
ارسال: #2
RE: شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=

شیوه WM در فوتبال


ترتیب آن در زمین عبارت است از : یک nclick=alert(this.title);>دروازه بان ، سه nclick=alert(this.title);>مدافع شامل دو مدافع کنار و یک nclick=alert(this.title);>مدافع وسط ، دو nclick=alert(this.title);>هافبک عقب ، دو هافبک جلو ، سه nclick=alert(this.title);>مهاجم شامل دو مهاجم کنار و یک nclick=alert(this.title);>مهاجم وسط .
در این شیوه بازی سه بازیکن پر قدرت ، یعنی دروازه بان ، nclick=alert(this.title);>مدافع میانی و مهاجم وسط اهمیت زیادی دارند . این سه بازیکن ستون های شیوه WM هستند .
nclick=alert(this.title);>وضعیت بدنی آنها باید بهتر از تکنیکشان باشد . آنها با حضور خود ، جای یارانشان را در زمین مشخص می کنند . فوتبالیست هائی که در کنار آنها قرار می گیرند، مسئولیت تکنیکی بازی را بعهده می گیرند ( هافبک های عقب و جلو ) .
نقش آنها بازی سازی و هدایت توپ است ، به طوری که با اصول شیوه WM تناقضی نداشته باشد .
این شیوه که بیشتر گروهی است تا فردی ، نیاز به کوششی همه جانبه از سوی بازیکنان دارد . از کار انداختن حریف با nclick=alert(this.title);>یارگیری شدید فردی ( برعکس شیوه معمول امروزی که غالبا یارگیری به صورت منطقه ای انجام می گیرد ) صورت می گیرد . هر چند که این شیوه بسیار ساده است ، اما با گذشت زمان ، ارزش زیادی به تیم می دهد .
شیوه WM به حالت های مختلف در می آید . ویژگی آن به اندازه ای تعدیل می شود که آزادی عمل بسیار زیادی در انجام حرکات به بازیکنان می دهد . بجز مدافعین ، بازیکنان دیگر استقلال خواهند داشت . WM شیوه ای است که شیوه های دیگری را نیز به وجود آورده است ، زیرا اصول آن در جاگیری و بکار گیری بازیکنان در زمین ( که تعادلی میان nclick=alert(this.title);>حمله و nclick=alert(this.title);>دفاع ایجاد می کند ) به گونه ای است که می تواند به عنوان شیوه ای نمونه مورد استفاده قرار گیرد ، حتی می توان آن را با شیوه روز کمابیش تطبیق داد .WM و وظیفه بازیکنان


در هنگام حمله ، مهاجمین کنار و مهاجم آزاد وسط نیروی ضربتی تیم را تشکیل می دهند . هافبک های جلو درست در پشت آنها ، به عنوان حامیان هافبک های عقب و مهاجمین عمل می کنند . هافبک های عقب در مقایسه با هافبک های امروزی نقش کمتری دارند.
در آن زمان دو بازیکن 4 و 6 تنها یک وظیفه داشتند : پر کردن تمام شکاف های میانه زمین ، بدون شرکت در بازی سازی . این هافبک های عقب رابطی میان هافبک های جلو و مدافعین بودند . در جلو دروازه بان ، مدافعین کنار و مدافع وسط از گوشه های زمین حفاظت می کردند .
شیوه WM مدتها بحث های زیادی را برانگیخت . این شیوه دقیقا به چه دلیل مورد سرزنش قرار می گرفت ؟ بخاطر اینکه سطح کیفی فوتبال را پائین می آورد ، بازی را بیش از حد منطقی می کرد ، یا خلاصه اینکه روح تفکر و خلاقیت را از بین می برد.
این مطالب غالبا پایه و اساسی نداشتند ، زیرا هنگامی که دو تیم خوب مقابل هم قرار می گرفتند ، شیوه WM جلوه ای زیبا در زمین داشت . هنگامی که از این شیوه بد استفاده می شد ، یعن فقط حالت دفاعی آن اجرا می شد ، آهنگ بازی بهم می ریخت . اما اساس این شیوه نه تنها اطاعت تاکتیکی تمام بازیکنان را طلب نمی کرد ، بلکه کاملا برعکس بود .
تیم های بزرگ تغییراتی در این شیوه بوجود آوردند . گاهی اوقات هافبک جلو جانشین هافبک عقب می شد و بالعکس . مهاجم غالبا برای دستیابی به آزادی عمل بیشتر ، از طریق شکاف موجود به عقب می آمد . روش WM همانند شیوه های دیگر ، زمانی که با شرایط واقعی زمین تطبیق داده نشود ، خطر ایجاد می کند .
جا به جائی مهره ها در تابلو ، یا تشریح بازی روی تخته سیاه ، هیچ گاه پاسخگوی ظرافت های توپ گرد نیست . این اصول یک شیوه بازی است که اهمیت دارد.
شیوه بازی متناسب با ویژگی های تیم و بازیکنان قابل تغییر است . اما به تحول فوتبال نیز باید توجه کرد ، شیوه های بازی بدین دلیل بوجو می آیند که شیوه های دیگر را رد کنند . هر چه در قبال شیوه بازی مستقل تر عمل کنید ، کنترل توانائی های شما برای حریف دشوارتر خواهد بود .
شیوه WM به مرور زمان تغییراتی کرده است . اما این دو شیوه اخیر ( شیوه های nclick=alert(this.title);>دیوار بتنی و nclick=alert(this.title);>دفاع سوئیسی ) تنها یک هدف داشته اند : مخالفت با ابراز وجود و شکوفائی روش WM ، و بدین وسیله حرکت ضد WM بوجود آمد .

EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۲۶ صبح
ارسال: #3
RE: شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=

شیوه دیوار بتنی


در این شیوه یکی از بازیکنان تیم ( nclick=alert(this.title);>مدافع آخر ) دفاع تیم را مستحکم می کند و به عنوان مدافع پوششی ظاهر می شود . او مسئولیت هیچ بازیکن بخصوصی از حریف را بعهده نمی گیرد ، اما هر بازیکن که در منطقه خطرناک ظاهر شود ، اید با او مقابله کند . این مدافع همانند دیواری بتنی عمل می کند و مانع حرکات خطرناک حریف می شود . او در توپرسانی نیز باید nclick=alert(this.title);>مهارت داشته باشد تا بتواند موجب nclick=alert(this.title);>ضد حمله شود .
اشکال شیوه دیوار بتنی این است که بازیکنان دیگر باید عدم یار گیری فردی از سوی مهاجمین را جبران کنند . اگر مدافع آخر توپی را برای مهاجمان فرستاد ، آنها باید بسیار فرز و خطرناک عمل کنند .
برای اینکه این شیوه نهایت شدت دفاعی خود را داشته باشد ، مدافعین باید یارگیری فشرده ای را اجرا کنند تا از مدافع آخر حمایت بیشتری کرده باشند .

برای مقابله با شیوه دیوار بتنی دو راه وجود دارد: • nclick=alert(this.title);>مهاجم وسط به گونه ای مدافع آخر را به سمت خود بکشاند .
 • یکی از هافبک های عقب که آزاد است ، ابتکار بازی را بدست بگیرد و دفاع حریف را متزلزل کند تا مدافع آخر از کار بیفتد .
EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۲۹ صبح
ارسال: #4
RE: شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=

شیوه دفاع سوئیسی


این شیوه نیز مانند شیوه دیوار بتنی از nclick=alert(this.title);>روش WM سرچشمه می گیرد .
شیوه دفاع سوئیسی ، گروهی تر از شیوه دیوار بتنی است . اصولا nclick=alert(this.title);>هافبک های عقب مسئو لیت مهاجمین کنار حریف را به عهده می گیرند و بدین ترتیب به مدافعان کنار اجازه استفاده از وسط زمین را می دهند . هافبک های عقب با اجرای nclick=alert(this.title);>یارگیری روی مهاجمان کنار حریف یکی از مدافعین را ( اصولا مدافع وسط ) که در عقب دفاع می کند ، آزاد می کنند . او از نقطه حساس خود در دفاع تیم را هدایت می کند . اگر او مسئولیت مراقبت از بازیکنی را بعهده نداشته باشد می تواند نفوذ کند . بازگشت هافبک های عقب نیز یکی از بازیکنان جلو را وادار می کند که به عقب بیاید ، اما بمحض اینکه تیم حرکتی تهاجمی را آغاز کرد ، او فورا به جای اصلی خود باز می گردد .
کار آیی این روش تا حد زیادی بستگی به سرعت nclick=alert(this.title);>مهاجم جلو دارد که باید در رفت و آمد باشد . بدون او و هافبک های عقب دیگر بازیکنان جلو تنها می شوند . به همراه او ، و با پیشروی هافبک های عقب است که تو پ تدریجا به جلو هدایت شده و حرکت گروهی تیم کامل می شود . این شیوه دفاعی به آمادگی کامل بدن نیاز دارد .
تفاوت این شیوه با روش دیوار بتنی این است که مدافع آخر یارگیری منطقه ای انجام می دهد ( در روش دیوار بتنی مدافع آخر تنها دفاع فردی انجام می دهد ) . اشکال این روش معلوم است : اگر تیمی بخواهد حفظ نتیجه کند ، این روش نسبتا فشرده است ( همیشه دو دفاع در وسط وجود دارد که مدافع آخر میان توپ و nclick=alert(this.title);>دروازه عمل می کند ) ، بنابراین بر خلاف فوتبالی روان و موثر ، فوتبالی روان و موثر ، فوتبالی بی تحرک ارائه می دهد .
شیوه دفاع سوئیسی، مانند شیوه دیوار بتنی ، موجب تسلط حریف بر بازی می شود . چنانچه این شیوه را آگاهانه اجرا کنید ، می توانید برای خود فضا ایجاد کنید ، اما اگر از آن ضرورتا برای مقاومت در مقابل حریف استفاده کنید ، در این صورت موقعیت شما نسبتا نا پایدار خواهد بود .


EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۳۲ صبح
ارسال: #5
RE: شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=

شیوه 4- 2 - 4


در این شیوه ، nclick=alert(this.title);>دروازه بان ، چهار nclick=alert(this.title);>مدافع شامل دو مدافع کنار و دو nclick=alert(this.title);>مدافع وسط ، دو nclick=alert(this.title);>هافبک ، چهار مهاجم شامل دو مهاجم کنار و دو nclick=alert(this.title);>مهاجم وسط وجود دارند .
ترکیبی جدید که به فوتبالی روان همراه با زیرکی تاکتیکی بازیکنان اهمیت می دهد . شش بازیکن ستون مرکزی این شیوه را تشکیل می دهند : دو مدافع وسط ، دو هافبک و دو مهاجم وسط . در کنار این بازیکنان ، دیگران نقش مکمل داشته و متناسب با نیاز به دفاع یا تهاجم به آنها اضافه می شوند . در مقایسه با شیوه WM عنوان بازیکنان تغییر می کند : برای شیوه 4 – 2 - 4 صحبت از مدافعان کنار راست و چپ ، مدافعان وسط راست و چپ ، هافبک ها ، مهاجمان کنار راست و چپ . مهاجمان وسط راست و چپ به میان می آید .
نقش هافبک ها در شیوه 4 – 2 - 4 مهم است . آنها نه تنها باید شکاف های موجود را پر کنند ، بلکه باید بازی را نیز هدایت کرده و توپ را به سمت چهار بازیکن مهاجم بفرستند . در شیوه 4 - 2 - 4 ، تنها در شرایط استثنائی باید دریبل زد ، زیرا حرکت روان بازی را که مورد نظر تیم است ، کند می کند . در این شیوه استفاده از پاس های بلند عاقلانه تر است . مهاجمین باید مرتبا حرکت کرده و nclick=alert(this.title);>تقاضای توپ کنند تا بهتر در معرض دید دو هافبک قرار بگیرند . آنها برای nclick=alert(this.title);>دریافت توپ باید عقب تر بیایند و فاصله خود را با هافبک ها کمتر کنند . در دفاع هیچگونه عمل غیر معمول نباید انجام بگیرد و مدافعین باید اقدام به یار گیری شدید کنند .
برای اینکه شیوه 4- 2 – 4 موثر باشد ، اصلی اساسی که همانا روحیه همبستگی است باید رعایت شود .: وقتی تیم صاحب توپ است ، همه بازیکنان مهاجم ، و زمانی که تیم بدنبال توپ است همه مدافع می باشند این اصل اساسی شیوه 4 - 2 – 4 تکنیک بازی گروهی را به ما گوشزد می کند ، که بعدا این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد .


مزایای شیوه 4 – 2 - 4


 • مدافعین کنار امکان بیشتری برای نفوذ از گوش های زمین خواهند یافت .
 • پیشرفت کار تیمی بهتر می شود .
 • هر بازیکن مسئولیت منطقه خود را بعهده می گیرد و نیروی خود را صرف آن می کند . بنابراین بازده کار بیشتر است . شیوه 4 - 2 - 4 از سرگردانی بازیکنان در زمین جلوگیری می کند .
 • بازیکنان تیم از لحاظ تعداد به حریف برتری خواهند داشت ، البته در صورتی که هافبک های عقب به اندازه کافی توانائی بدنی و تکنیکی داشته باشند.
 • در شیوه 4 - 2 - 4 بازی دو نفره و سه نفره ضرورت دارد . در نتیجه ، روحیه کار گروهی بسیار خوبی در تیم ایجاد می شود .

معایب شیوه 4 - 2 – 4


 • چنانچه می خواهید بازی شما موثر باشد ، ناچار هستید از دریبل زدن و اتلاف وقت خودداری کنید.
 • اگر آزادی عمل هافبک ها را مدود ا کم کنید ، به طوری که نتوانند توپ را به سوی جلو توزیع کنند ، نظم بازی بهم خواهد ریخت .

EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۳۷ صبح
ارسال: #6
RE: شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=

شیوه 3- 3 – 4

img/daneshnameh_up/6/61/433z.jpg

این شیوه تعبیر دفاعی تر nclick=alert(this.title);>شیوه 4 – 2 – 4 است و مهاجم نوک غالبا به وسط زمین بر می گردد. در این شیوه ، nclick=alert(this.title);>دروازه بان ، مدافع آزاد و منطقه های دفاعی درست و در جلو او ، مرکب از دو مدافع کنار و یک مدافع جلو وجود دارند . سه nclick=alert(this.title);>هافبک و سه nclick=alert(this.title);>مهاجم نیز ترتیب تیم را کامل می کنند .
بجز مدافع آزاد ، هر بازیکن حریف مستقیمی در زمین دارد . فوتبال امروز اکثرا از این شیوه استفاده می کنند ، زیرا این روش برای ایجاد تعادل میان دفاع و حمله مناسب تر به نظر می رسد سه بازیکن میانی زمین نقش مهمی ایفا م کنند این سه هافبک باید خصوصیاتی داشته باشند که بتوانند مکمل بازیکنان دیگر باشند ( nclick=alert(this.title);>بازیگردان ، هافبک تهاجمی و هافبک دفاعی ) .
بنابراین هر بازیکن در منطقه خود فعالیت می کند . در عین حال گاهی اوقات آنها جای یاران خود را گرفته و به دفاع تیم کمک می کنند یا در ضد حمله شرکت می کنند . مزیت بازی فوتبال با استفاده از سه هافبک این است که امکان اجرای سبک های متعدد را فراهم می کند ، بازیکنان تیم متناسب با حرکت بازی گردان خود ، هافبک دور زننده دفاع یا هافبک دفاعی سبک خود را که شباهتی به دگر سبک ها ندارد ، انتخاب خواهند کرد . در دفاع ، دو مدافع کنار گوش های زمین را مسدود می کنند و مانع پیشروی مهاجمین حریف می شوند . زمانی که مدافع جلو از مهاجم وسط حریف مراقبت می کند ، مدافع آزاد کمی عقب تر جا گرفته و شکاف های دفاع را پر می کند . او به عنوان سکوی پرتاب توپ یا آغازگر ضد حمله نقش مهمی ایفا می کند .
مهاجم نوک همیشه باید در محدوده خط آفساید حریف بازی کند و سعی کند دفاع وسط حریف را با خود بکشاند . او توپ های خود را از دفاع و به وسیله هافبک دریافت می کند . در nclick=alert(this.title);>فوتبال جدید و خصوصا در شیوه 3 - 3 - 4 ، جا عوض کردن بازیکن ها غالبا مستلزم آن است که بتوانند وظایف متعددی بر دوش بگیرند . مهاجم وسط که گرفتار مدافعین حریف است ، می تواند جانشن مهاجم کنار شده و این یکی در وسط قرار بگیرد . اگر این جا به جائی مرتبا تکرار شود ، می تواند نظم دفاعی حریف را بهم بزند.
ظهور شیوه 3 – 3 - 4 وظایف مدافعین کنار را بیشتر کرده است . با وجود سه هافبک ، فضای کنار زمین غالبا برای پیشروی مدافع کنار خالی است .
nclick=alert(this.title);>تاکتیک با بازیکنان بیشتر ، سبک ها و حالات تهاجمی تیم را تغییر می دهد . با وجود این رعایت یک نکته ضروری است :

چنانچه می خواهید در تعویض جای بازیکنان و پیشروی مدافعین کنار موفق باشید ، تیم شما باید یکپارچه و متحد باشد .EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۳۹ صبح
ارسال: #7
RE: شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=

شیوه 2 – 4 - 4

img/daneshnameh_up/c/c0/asdf.jpg

اگر nclick=alert(this.title);>شیوه 3- 3 – 4 تعبیر دفاعی دفاعی 4 – 2 - 4 است ، روش 2 – 4 – 4 حالت دفاعی تر 3 – 3 – 4 می باشد . فوتبال در چند سال گذشته دائما در حال تحول بوده است . تنها یک تفاوت میان شیوه 4 – 2 - 4 و 2 – 4 - 4 وجود دارد : عقب آمدن دو nclick=alert(this.title);>مهاجم و قرار گرفتن آنها در میانه زمین . هنگام انجام مسابقات غیر خانگی ، این شیوه بازی بسیار مرسوم است . در این شیوه یکی از سه مهاجم ، میانه زمین را تقویت می کند و هدف این است که تیم گلی دریافت نکند .
دو مهاجم باید به فضای وسیعی تسلط یافته و دریبل زدن ، صرف وقت و بازی دو نفره را نیز خوب بدانند . مهاجمی که تنها به دفاع حریف حمله کند به دام آنها می افتد و غالبا بی اثر می شود .
nclick=alert(this.title);>تاکتیک 2 – 4 - 4 امکان پوشش nclick=alert(this.title);>هافبک ، حمایت از مدافعین کنار و انجام جمله با تیمی از قدرت واقعی تیم را فراهم می کند . مسلما پیشروی یک یا دو هافبک به سمت nclick=alert(this.title);>دروازه ، با همکاری دو مهاجم ، بخت بسیار زیادی را برای انجام حرکتی موفق بوجود خواهد آورد . اما توجه داشته باشید که قواعد این شیوه خشک نیستند ، به شرطی که آنها را به معنای واقعی خود بکار ببریم ، نه در قالب فرمولی که متاسفانه جدیدا مرسوم شده است . بدین معنی که تیم ها بجای بازی سازی ، اقدام به یارگیری فردی و منطقه ای می کن
EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۴۱ صبح
ارسال: #8
RE: شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=

شیوه 2 – 5 – 3

img/daneshnameh_up/e/e4/3521.jpg

این جدیدترین شیوه بازی فوتبال است . در این شیوه nclick=alert(this.title);>دروازه بان ، سه مدافع شامل یک nclick=alert(this.title);>مدافع وسط و دو مدافع کنار ، پنج nclick=alert(this.title);>هافبک و دو nclick=alert(this.title);>مهاجم وجود دارند .
فوتبال نوین اهمیت زیادی به بازیکنان nclick=alert(this.title);>خط میانی و تقویت nclick=alert(this.title);>وسط زمین می دهد. بنابراین تیم ها پنج هافبک در زمین قرار می دهند . وظیفه این پنج هافبک بسیار مهم است . آنها باید در nclick=alert(this.title);>دفاع و نیز در nclick=alert(this.title);>حمله شرکت کنند . در این میان وظیفه هافبک های کنار پر کردن گوش های زمین در هنگام حمله یا دفاع است .
امروزه اکثر تیم های بزرگ دنیا از این شیوه استفاده می کنند . برتری این شیوه نسبت به شیوه های دیگر این است که تیم درهنگام دفاع یا حمله مرتبا از هشت بازیکن استفاده می کند .


دفاع در شیوه 2 – 5 - 3

هنگامی که تیم حریف nclick=alert(this.title);>صاحب توپ می شود ، پنج هافبک با اعمال فشار بر حریف و با انجام یار گیری فردی ، منطقه ای یا مختلط ، دفاع از تیم را از میانه زمین آغاز می کنند . آنها با مدافعین نزدیک بهم بازی کرده و از یکدیگر حمایت می کنند . هافبک های کنار وظیفه دفاع از گوش های زمین را بعهده گرفته و مدافعین کنار پشت سر آنها قرار می گیرند و از آنها حمایت می کنند . در صورت عبور حریف از مدافعین ، مدافع وسط وارد عمل می شود و با استفاده از تکل ، قطع توپ و غیره حمله حریف را خنثی می کند . با عقب آمدن پنج هافبک و پیوستن آنها به مدافعین ، تعداد بازکنان در منطقه دفاع به هشت می رسد و دیوار دفاعی مستحکمی در برابر حریف ایجاد می کنند . در این شیوه ، نقش مدافعین بسیار مهم است . در صورتی که آنها هوشیار عمل کنند و به مردان میانی زمین توپ برسانند ، نه تنها حمله حریف را دفع می کنند ، بلکه می توانند ضد حمله ای را نیز آغاز کنند . هنگام دفاع ، دو مهاجم نزدیک به یکدیگر در وسط زمین قرار می گیرند و با هوشیاری آماده دریافت توپ و آغاز حمله می باشند .

هجوم در شیوه 2 - 5 – 3

هنگامی که تیم توپ را تصاحب می کند ، بازی گروهی تیم اهمیت بیشتری می یابد . در این زمان مدافعین باید با هافبک ها همکاری کنند و توپ را برای آنها بفرستند .
مهاجمین در شیوه 2 – 5 – 3 باید از آمادگی کامل برخوردار باشند و با سرعت عمل خود در دفاع حریف نفوذ کرده و خطر ایجاد کنند . در صورتی که آنها گرفتار یارگیری حریف شوند ، باید اقدام به بازی سازی کرده و با انجام nclick=alert(this.title);>حرکات یک – دو ، بازی دو نفره یا سه نفره هافبک ها را در امر nclick=alert(this.title);>پیشروی یاری کنند . هافبک های کنار نیز باید با دور زدن مدالعان کناری حریف و با انجام nclick=alert(this.title);>سانتر ، توپ را به مهاجمین برسانند تا آنها با استفاده از پا یا سر به آن ضربه بزنند . در این لحظه ، هافبک های دیگر باید آماده باشند تا در صورت برگشت توپ ، آن را شوت کنند .
زمانی که تیم حمله می کند و حریف را در زمین خودش تحت فشار قرار می دهد، یکی از سه مدافعین نیز در حمله شرکت کرده و تعداد بازیکنان را به هشت می رساند تا فشار وارده بر حریف بیشتر شود . هافبک ها همواره باید هوشیار باشند.
آنها نباید نامنظم پیشروی کنند ، بلکه باید نزدیک بازی کرده و یکدیگر را پوشش دهند تا گرفتار ضد حمله ناگهانی حریف نشوند .
شیوه 2- 5 – 3 ظاهرا بهترین شیوه بازی برای نمایش شیوه بازی برای نمایش فوتبالی روان و پر تحرک است . با وجود این ، نکته مهمی را باید مورد توجه قرار داد:
تیمی که این شیوه را انتخاب می کند باید بازیکنانش (خصوصا هافبک هایش) شرایط بدنی عالی داشته باشند . آنها باید با nclick=alert(this.title);>دوندگی خود در حمله و دفاع شرکت کنند . در صورتی که nclick=alert(this.title);>آمادگی بدنی آنها خوب نباشد ، نه تنها تیم نمی تواند خوب گل بزند ، بلکه در کار دفاع نیز با اشکال مواجه شده و در نهایت باعث شکست تیم می شوند .

EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۳-۲-۱۳۸۶, ۱۰:۴۴ صبح
ارسال: #9
RE: شیوه بازی «فوتبال»
{EDITOR=
انواع دیگر شیوه های بازی
شیوه های بازی دیگری وجود دارند که شهرت کمتری دارند و کمابیش در بعضی موقعیت های بازی مورد استفاده قرار می گیرند . اگر آنها هر کدام شیوه بازی مستقلی ، مانند شیوه 3- 3 – 4 نیستند ، بیشتر به نوعی تاکتیک شبیه هستند.

بازی جمعی
انجام این بازی احتمال خطر دارد .
مدافعین از کمترین حالت به وجود آمده استفاده کرده و به طور اصولی پیشروی می کنند تا تعداد بازیکنان را در حمله زیاد کنند . در این لحظه مهاجمین جای مدافعین را می گیرند .
این شیوه که آمادگی بدنی زیادی را طلب می کند ، موجب انجام بازی پر تحرک خواهد شد . در دقایق آخر بازی ، و در شرایطی که تیم بازنده شده است ، بسیاری تیم ها به منظور دستیابی به گل ، حمله ای گروهی انجام می دهند .
بازی جمعی که غالبا با عنوان همه برای حمله ، همه برای دفاع مطرح می شود ، نه تنها نیاز به زیرکی و پیشدستی بازیکن بر حریف در جاگیری ها دارد ، بلکه تکامل و تعدد وظایف فوتبالیست را نیز طلب می کند .


دفاع منطقه ای ، فردی و مختلط

هر بازیکن مسئول منطقه خود است و به محض اینکه
توپ وارد منطقه او می شود دفاع خود را بدون درگیری با حریف آغاز می کند . تسلط دفاعی مدافعین این امکان را برای آنها بوجود می آورد که در مجموع بدون انجام یارگیری فردی ، حریف را کنترل کنند .


هر مدافع مسئولیت یکی از مهاجمان حریف را به عهده می گیرد . هدف ساده است : جلوگیری از قدرت نمائی حریف.

دفاع مختلط
ترکیبی از دفاع فردی و منطقه ای می باشد . مدافع در حالی که یارگیری فردی انجام می دهد ، از منطقه خود نیز حفاظت می کند .
شیوه های بازی تحول یافته و خواهند یافت . تا زمانی که فوتبال زنده است ، شیوه های بازی هم وجود دارند . اگر آنها را خوب درک کرده و اجرا کنیم ، تمام تاکتیک های آنها موثر خواهند بود .

EDITOR}
امضاء
[img][تصویر: 574549583.jpg][/img]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

 Quick Theme:


 


زمان کنونی: ۲-۴-۱۳۹۷, ۰۱:۴۷ صبح